10:131395/11/23

مقالهگاز؛ گفت‎وگو، امنیت، زندگی
مقاله حاضر، نگاهی کوتاه اما دقیق به اهمیت و نقش اساسی گاز طبیعی و به طریق اولی ضرورت توسعه این صنعت در کشور ما و تاثیر آن در مباحث ژئوپولیتیک، ژئواستراتژیک و همچنین مسائل مرتبط با امنیت ملی و بین المللی، توسعه پایدار، حفاظت تمام قد از محیط زیست و به تبع آنها زندگی آرام برای مردمان انداخته است.
15:581395/9/28

مقالهمقایسه ارزیابی اقتصادی صادرات ال‎ان‎جی و جی‎تی‎ال برای ایران
گاز طبیعی پاک‌ترین سوخت فسیلی با قابلیت تبدیل به محصولات مختلف به شمار می‎رود که در دهه‌های اخیر مورد توجه متقاضیان سوخت‌های فسیلی قرار گرفته است.
14:011395/9/28

گزارش نشریه پلتسپتانسیل های سرمایه گذاری در پروژه‌های صادرات گاز ایران
به گفتة نیل فورد ایران فرصتهای عظیمی برای سرمایه‌گذاری در بخش گاز دارد اما به اعتمادسازی برای سرمایه‌گذاری در بخش بالادست و ایجاد اطمینان به عنوان یک عرضه کننده بلندمدت گاز، نیاز دارد...
11:581395/7/14

تا سال 2030مصرف گاز از زغال‌سنگ پیشی می گیرد
بر اساس پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی از تقاضای انرژی جهان، سهم مصرف گاز تا سال ٢٠٣٠ از زغال‌سنگ پیشی خواهد گرفت و توان رقابت با انرژی‌های هسته‌ای و تجدیدپذیر را نیز خواهد داشت.
13:561395/6/8

یادداشت آسیای غربی در آستانه انقلاب زیرساختهای گازی
با توجه به تکاپوی گازی اخیر در جهان از جمله افزایش همکاریهای هند و بنگلادش برای ساخت خط لوله گاز پیشنهادی، از سرگیری مذاکرات برای ساخت خط لوله ترک استریم (روسیه به ترکیه) و تلاش پاکستان برای تأمین امنیت انرژی، پیش بینی می‎شود دگرگونیهای چشمگیری به زودی در این صنعت پدیدار شود.
11:431395/5/27

مقالهوابستگی انرژی اتحادیه اروپا و فرصت‌‌های ایران
اتحادیه اروپا به دلیل مصرف بالای انرژی و توان تولید اندک داخلی، همواره از بزرگ‌ترین واردکنندگان نفت خام و گاز طبیعی جهان به شمار می‌رود و پیش‌بینی می‎شود در دهه‌های آتی این وابستگی افزایش خواهد یافت.
11:511395/4/22

مقالهدریای خزر در عرصه سیاست جهانی
در پهنه جغرافیایی جهان حوزه نخست و محل استقرار منابع عظیم نفت و گاز منطقه خلیج فارس است. سپس در جایگاه دوم نفت و گاز قلمرو روسیه واقع در سیبری و اورال بسیار با اهمیت بوده و حوزه دریای خزر به عنوان حلقه واسط بین دو منطقه اصلی و در جایگاه سوم قرار دارد. در واقع منابع نفت و گاز خلیج فارس، حوزه خزر و ذخایر قلمرو روسیه محور تولید و صدور انرژی فسیلی را تشکیل می دهد.
13:081395/4/19

مقالهوضع انرژی و اقتصادی اعضای GECF
وضع اقتصادی و حجم ذخایر گازی ١٧ عضو اصلی و ناظر GECF و تاثیر این کشورها بر اقتصاد و انرژی جهان
13:021395/4/19

مقالهجایگاه گاز طبیعی در اقتصاد جدید انرژی جهانی
روندهای برخاسته از تحولات فنی، تجاری-اقتصادی، زیست‌محیطی و ژئوپلیتیکی جهانی، بیانگر تغییرات مهمی در پایه‌های اقتصاد انرژی جهانی مرسوم و ظهور «اقتصاد جدید انرژی جهانی» است.
11:581395/4/12

مقالهآثار گسترش منابع گازی نامتعارف بر تولید گاز ایران
تولید گاز از منابع غیرمتعارف همزمان با افزایش تقاضا و کاهش ذخایر گازی به عنوان یک راهکار امید بخش برای بهبود امنیت عرضه انرژی گاز و یا کاهش وابستگی‌های واردات در برخی کشورها در سال‌های اخیر مطرح شده است. ذخایر گاز نامتعارف به منابعی اطلاق می شود که متان در لایه‌های سنگ‌های رسوبی محبوس است و از مهم‌ترین این منابع می‌توان به گازهای شیل، گازهای سخت و متان محبوس در بسار ذغال سنگ اشاره کرد.
12>>>
نسخه قابل چاپ